Jak przyspieszyć zaśnięcie dziecka?

Wiele małych dzieci ma problem z zaśnięciem, co nierzadko wiąże się z rzewnym płaczem oraz większym zmęczeniem rodziców, którzy przy pociesze cały czas czuwają. Istnieje jednak kilka sposobów, które działają jak swego rodzaju usypiacz. Spośród licznych technik na szczególną uwagę zasługują misie Szumisie. Dlaczego warto postawić akurat na to rozwiązanie?

Sen odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka, jednak w przypadku niemowląt jest szczególnie istotny. Jest to związane z faktem, że malec każdego dnia silnie się rozwija i uczy nowych rzeczy, które za sprawą snu zostają lepiej utrwalone. Specjaliści zapewniają, że spokojne noce pozytywnie wpływają na dzieci i tempo tego, jak szybko przyswajają nowe informacje.

Rodzice od lat zastanawiają się, jak skutecznie uśpić swoją pociechę. Z tego powodu nierzadko noszą ją na rękach i delikatnie kołyszą. Jest to związane z faktem, że bliskość opiekuna wyjątkowo uspokaja malucha, jednak nie jest to najlepsza praktyka, ponieważ w pewnym sensie prowadzi do swego rodzaju uzależnienia dziecka, a więc będzie zawsze potrzebowało mamę lub tatę, by zasnąć. Nierzadko stosuje się także owinięcie pociechy za pomocą kocyka lub innej tkaniny, dzięki czemu jest unieruchomiona – wystaje tylko główka. W takich warunkach malec czuje się podobnie, jak w brzuchu mamy, kiedy jego ruchy również były ograniczone – a więc uspokaja się, co skutkuje szybszym zaśnięciem.

Szumiś Lena mechanizm czujnik snu

Szumiś Sam mechanizm czujnik snu

 

Okazuje się, że również skuteczną metodą jest szum. Dla noworodka szumienie to sytuacja, przez którą czuje się bezpiecznie i jest to związane z podobnym schematem, co otulenie pociechy. Mianowicie, kiedy płód znajduje się w brzuchu mamy, to rozwija się w pewnym stopniu jego słuch i dochodzą do niego właśnie szumiące odgłosy (stłumione dźwięki otoczenia, krążąca krew, bijące serce matki). Uznaje się, że najbardziej skuteczny jest szum biały (o równym widmie), jednak podobne również działają (szum fal morskich, szum różowy itd.). Podobne dźwięki wydaje suszarka, jednak używanie tego urządzenia w celu uśpienia dziecka może być niebezpieczne na dłuższą metę. Warto zatem skorzystać ze specjalnie przeznaczonych do tego przedmiotów. Jednym z nich może być szumiący miś – Szumiś!

Misie Szumisie to grono wyjątkowych zabawek w postaci pluszaków, które wyposażono w mechanizm szumiący. Każdy model oferuje pięć rodzajów szumu, dzięki czemu na pewno rodzic znajdzie ten, na który „wrażliwe” jest jego dziecko. Ów szum dla dziecka to nie wszystko, ponieważ zabawki te wyróżnia tryb samoczynnego wyciszenia się po godzinie pracy, co pozwala rodzicowi zapomnieć o potrzebie wyłączenia urządzenia. Szumiący miś w wyższych wersjach wyposażony jest również w czujnik snu oraz łączność z aplikacją na smartfony. Wiąże się to z faktem, że po obudzeniu się dziecka zabawka samodzielnie się włączy, a nawet wyśle powiadomienie na telefon opiekuna. Na uwagę zasługuje również fakt, że misie Szumisie mają różne wersje kolorystyczne i rozmiary, przez co rodzicowi uda się wybrać najbardziej odpowiedni egzemplarz.

Szukasz zabawek dla swojego dziecka?

SPRAWdź zabawki edukacyjne, zręcznościowe i wiele innych