Zdrowy sen z Szumisiami

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale sen dla niemowlaka jest jednym z najważniejszych elementów wczesnych miesięcy życia, ponieważ dzięki niemu pociecha nabiera energii do życia i przez to może szybciej się rozwijać. Niestety, niektóre maluchy mają kłopot, by wieczorem bezproblemowo zasnąć, dlatego rodzice od lat szukali skutecznego rozwiązania w tym zakresie. Okazało się, że najlepszym wyjściem jest szum dla dzieci. Dzisiaj każdy może nabyć urządzenie ów szum usypiający emitujące – poznajcie Szumisie!

Szumisie to wyjątkowe zabawki, które co prawda są obecne na rynku zaledwie od kilku lat, jednak robią swego rodzaju furorę, zdobywając serca milionów pociech, a także rodziców. Wszystko jest związane z ich głównym działaniem, czyli emisją szumów. Rodzić się więc może pytanie, dlaczego szum (deszczu, odkurzacza, fal, suszarki itd.) ma taki wpływ na niemowlę. By znaleźć odpowiedź, należy przede wszystkim wczuć się w rolę malca. Od kilku dni, tygodni lub miesięcy jest w zupełnie nowym, nieznanym wcześniej otoczeniu. W brzuchu mamy bowiem płód jest otoczony wodami płodowymi i mimo wykształconego w pewnym stopniu słuchu słyszy właśnie szum. Jest on wywołany choćby stłumieniem odgłosów z zewnątrz organizmu matki lub dźwiękiem krążącej krwi itd. To dlatego właśnie pociechę otula się w koc lub chustę i włącza szum usypiający – niemowlę poczuje się bezpieczniej, niczym w znanym mu środowisku, jakim jest wspomniany matczyny brzuch.

Szumisie zasługują na uwagę głównie z tego powodu, że są wygodne w zastosowaniu. Owszem, wielu rodziców próbuje włączać dzieciom szum z internetu, jednak może to nie być skuteczne rozwiązanie. Po pierwsze dany szum może posiadać zakłócenia, a przy tym opiekun może popełnić błąd, włączając odgłosy zbyt głośno. Dochodzą do tego też inne, unikatowe funkcje, które niesamowicie ułatwiają stosowanie wspomnianych zabawek.

Szumiś Lena mechanizm czujnik snu

Szumiś Sam mechanizm czujnik snu

Omawiane maskotki przede wszystkim posiadają pięć rodzajów szumu! Może się bowiem okazać, że pociecha nie będzie chciała zasnąć pod wpływem jednego, bądź dwóch z nich itd. Istnieje jednak wielkie prawdopodobieństwo, że któryś rodzaj zadziała odpowiednio. Dochodzi do tego fakt, że Szumisie posiadają tryb automatycznego wyciszenia po 60 minutach, dlatego rodzic nie będzie musiał specjalnie wyłączać zabawki samodzielnie. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w tzw. czujnik snu. Funkcja ta oznacza, że kiedy zabawka nie szumi, to nie jest wyłączona, ale na swój sposób czuwa. Kiedy dziecko obudzi się i zacznie płakać, sensory wykryją ten fakt i włączą uspokajający szum. To nie wszystko, ponieważ najwyższe wersje Szumisiów są wyposażone w mechanizm, który łączy się z telefonem (zarówno z systemem Android, jak i iOS)! Dzięki temu można sterować pluszakiem bez poruszania się. Chodzi na przykład o włączanie i wyłączanie szumu, manewrowanie głośnością, ustawianie trybu czuwania itd. Co istotne, kiedy obok takiej zabawki obudzi się pociecha, to rodzic dostanie na telefon powiadomienie informujące o tym zdarzeniu.

Szumisie występują w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego na pewno uda Ci się znaleźć odpowiedni model!

Szukasz zabawek dla swojego dziecka?

SPRAWdź zabawki edukacyjne, zręcznościowe i wiele innych